Horonevi Horon Gecesi Nisan 2019

Evimize kavuşuyoruz

Yeniden buluşuyoruz!

Değerli üyelerimiz, sevgili dostlar, Horonevi’nin faaliyetlerine eylül ayından itibaren kontrollü olarak başlıyoruz. Uzun süre ayrı düştük, horona, türküye, kemençeye, tuluma, muhabbete hasret kaldık. Evimize kavuşmanın heyecanı içindeyiz.

Bir araya gelemediğimiz, salgın dolayısıyla sosyal, kültürel etkinliklerin yapılamadığı sürede, sizler ve aileniz sağlığınızı, işinizi ve aşınızı kaybetmemek için zorunlu ve yorucu bir süreçle baş etmeye çalıştınız, etmeye devam ediyorsunuz.

Bizim için, horonsever sizler için, horon bir hayat biçimidir, horonsuz olmaz. Ondan şevk, enerji ve güç alırız, onunla ayakta kalırız, onsuz yapamayız.

Şimdi aylar sonra, “yeni normal” düzenin oturmaya başladığı yeni sezonda Horonevi kapılarını açıyor. Sağlık Bakanlığı’nın salgınla ilgili genel kurallarına sımsıkı bağlı kalarak, içinde bulunduğumuz spor, halk dansları, eğlence sektörlerine tanınan faaliyet alanı çerçevesinde ve ilgili otoritelerin şartları ve denetimi altında horon çalışmalarımızı eylül ayından itibaren başlatıyoruz.

Horonevi Derneği salonunda gerekli hijyen koşullar günlük ve her çalışma sonrası sağlanmış olacaktır.

Gruplara katılan sayısı 7 kişi ile sınırlandırılmıştır ve sağlık kontrolünden geçirildikten sonra çalışmaya alınacaktır. Grupların sağlık kontrolleri haftalık takip edilecektir. Giysi değiştirme yapılmayacak, kişisel eşyalar kontrol altında bulundurulacaktır.

Ön kayıt ve detaylı bilgi için bize telefon ve Whatsapp’tan ulaşabilirsiniz.

Horon halkasında buluşmak dileğiyle.